Termoborovica - terasa drážka/hladky 117x26 (3m)

SKU: TD-55978-3-9-DH
Dostupnosť: dodanie do 7 dní
20.80 bez DPH
24.96 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Povrch: drážkovaný / hladký

Rozmery: (š x h) 117 x 26 mm
Váha: 1,35 kg/m

Príslušenstvo:

  • L-1002 spojovací klip

 

Vážený zákazník, pri tomto tovare je potrebné overiť dostupnosť. Po prijatí platby uvedený tovar k Vám bude odoslaný do 10 prac. dní.

Pri pravidelnom ošetrení olejom si zachováva nádhernú stredne hnedú farbu. Aj z ekologického hľadiska boduje výroba z tradičných európskych oblastí.

U termodreva sa vplyvom UV žiarenia, zrážok, kyslíka, emisií a iných atmosférických činiteľov dosť rýchlo mení ich pôvodná hnedá farba na šedú. Prirodzený proces starnutia dreva pôsobením poveternostných vplyvom nazývame aj atmosferická korózia dreva.

Termicky modifikované drevo sa vyznačuje zvýšenou trvanlivosťou a rozmerovou stabilitou, zníženou hygroskopicitou a zlepšenou biologickou odolnosťou, čo ho predurčuje aj do vonkajších expozícií, predovšetkým bez kontaktu s terénom.

Termická modifikácia dreva je zámerný technologický proces úpravy štruktúry dreva vplyvom zvýšenej teploty, s cieleným dopadom na zlepšenie jeho odolnosti voči vode a biologickým škodcom. Vďaka termickej modifikácii získava drevo typickú karamelovú farbu a vôňu.